Translated by Chandana Prasanna

ඇනායිස් නීන් කියන්නෙ ප්‍රංශ කියුබානු ඇමරිකානු ලේඛිකාවක්. එයා ප්‍රසිද්ධ වුනේ එයාගෙ ඉරොතික ලිවීම් හින්ද. විශේෂයෙන්ම එයාගෙ පුද්ගලික දින සටහන් ප්‍රකාශයට පත්වෙන්න ගන්නවත් එක්කම ලෝකෙ ඇනායිස්ට විශේෂ තැනක් නිර්මාණය වුනා. ඒ දින සටහන්වල තිබුනෙ එයා මුනගැහුනු මිනිස්සු, පෙම්වතුන් සහ ඇසුරුකිරීම් ගැන. 1931- 1974 වෙනකල් දැල්වුනු ඇනායිස්ගේ ජීවිතය ගැන අද බොහොමයක් අය කතා කරන්නෙ කාන්තාවක් ඇගේ නිදහස සහ ආත්මය සොයාගෙන ගිය වීර චාරිකාවක් විදිහට.

‘ගැහැනියක් වීමේ කිසි වරදක් නෑ. අනිත් හැමදේකටම කලින් මං ගැහැනියක්’

ඇනායිස් නීන්

1960 ගනං වෙනකල් සාහිත්‍ය ප්‍රජාව ඇනායිස්ව නොදැක්කා වගේ ඉන්න උත්සාහ කළා. ඒත් අද වෙද්දි එයා 20වෙනි සියවසේ පුරෝගාමී ලේඛිකාවක්. කාන්තාවන්ට හිමිවෙලා තිබුනු සමාජ තත්වය, ඇයව බැඳ දමා තිබුනු සම්ප්‍රදායන්ට එරෙහිව ගිය ඉන්සිපිරේෂන් එකක්.

ඩෙල්ටා ඔෆ් වීනස් කියන්නෙ ඇනායිස් නීන්ගෙ කතා එකතුවක් විදිහට 1977දි ප්‍රකාශයට පත්වෙන පොතක්. ඒක එයා ලියන්නෙ පුද්ගලික ඉරොතික එකතුවක් පවත්වාගෙන යන කෙනෙක් වෙනුවෙන්. මේ කතා පොතක් විදිහට එලියට එන්නෙ ඇනායිස්ගෙ මරණයෙන් පස්සෙ.

ඩෙල්ටා ඔෆ් වීනස් පොතේ පලවෙනි කතාව හංගේරියන් ඇඞ්වෙන්චරර්. මේ පලවෙන්නෙ ඒ කතාවෙ අනුවාදයක්. මේ කිසි ආචාරධර්මයක් නැති හංගේරියානු ගේම්කාරයාගෙ කතන්දර විදිහට කෙටි කතාපෙල ලිහිල්ව සම්බන්ධ වෙමින් දිගහැරෙනවා.

ඇනායිස්ගෙ මේ ෆැන්ටසි කියවන්න නං අපේ සදාචාර මිනුම් දඩු අමතක කරන්න වෙනවා.

හංගේරියන් ගේම්කාරයා

 ඔන්න එක කාලෙක හිටියා හිතාගන්න බැරි ලස්සනක්, ගැලවෙන්න බැරි තරමේ ආකර්ෂණයක්, ජැන්ඩියක්, නළුවෙකුට එහා ගිය රඟපෑමේ හැකියාවක්, කල්චර් එකක්, භාෂා ගණනක දැනුමක්, ඉහළ පංතියෙ හැදියාවක් තිබුණු හංගේරියන් ගේම්කාරයෙක්. මේ හැමදේට ම යටින් හිටියේ හොරවැඩ කරන්න, වැඩක් අවුල් වුණාම ෂේප් එකේ මාරුවෙන්න, ගානක්වත් නැතුව රටින් රටට එහාමෙහා පනින්න පුළුවන්  ජීනියස් කෙනෙක්. 

හොඳම ඇඳුම් පිරුණු ට්‍රන්ක පෙට්ටි පහළොවක්, ග්‍රේට් ඩේන් බල්ලො දෙන්නෙක් එක්ක ඔහු ට්‍රැවල් කළේ ජේත්තුකාර විදියට. දකින ඕන කෙනෙක් මිනිහට ගරුකරන ගතියක් තිබුණු නිසා එයාට කට්ටිය බැරන් කියල නමකුත් දාලා තිබුණා. හොඳම තරුපහේ හෝටල්වල, ක්ලබ්වල සහ අශ්ව රේස්වල, ලෝක සවාරිවල, ඊජිප්තු චාරිකාවල, කාන්තාරය හරහා අප්‍රිකාවට ගිය චාරිකාවල එයා ව දකින්න ලැබුණා. 

හැමතැනදි ම එයා ගෑණුන්ගෙ ආකර්ෂණය දිනාගත්තා. ලොකු  පරාසයක්  තියෙන නළුවෙක් වගේ එයා එක එක්කනාගේ ටේස්ට් එකට ගැලපෙන විදියට එක චරිතෙකින් තවත් එකකට මාරුවුණා. එයා තමයි හොඳම ඩාන්සර්, සෙල්ලක්කාර ම ඩිනර් පාට්නර්, සාදකතාවල හොඳ ම එන්ටර්ටේනර්; එයාට පුළුවන් බෝට්ටු පදින්න, අස්සයො පිටේ යන්න, වාහන එළවන්න. එයා හැම නගරයක් ගැන ම දැනගෙන හිටියා, මුළු ජීවිත කාලෙ ම ඒ නගර ජීවත් වුණු කෙනෙක් ගානට.

සල්ලි ඕන වුණාම එයා පොහොසත් ගෑණියෙක් ව බැඳල එයාගෙ සල්ලි ටික කඩාගෙන වෙන රටකට ගියා. ගොඩක් වෙලාවට අර ගෑණි රණ්ඩු වුණේවත් පොලිසි ගියේවත් නෑ. ඔහුත් එක්ක විඳපු සති හෝ මාස කීපය ගැන තිබුණු හැඟීම සල්ලි නැතිවීමේ දුකට වඩා ලොකුයි. එක මොහොතකට එයාලට දැණුනා, ශක්තිමත් අත්තටු එක්ක ජීවත්වෙන එක, සාමාන්‍ය මිනිස්සුන්ගෙ ඔළුවලට උඩින් ඉගිල්ලෙන එක මොන වගේ ද කියලා.

එයාලව ඉහළට ම අරන් ගිහින් ඔහු ඔහුගේ වසඟයෙන් එයාලව කරකවපු කැරකිල්ල එයා වෙන්වෙලා යද්දිත් නැවතිලා තිබුණෙ නෑ.  එයාගේ රාජාලි ගමන අනුකරණය කරන්න වෙන කිසිම සහකාරයකුට බෑ කියන එක අමුතු දෙයක් වුණේ නෑ. 

එක රත්තරන් අත්තකින් තවත් එකකට පනින, කාටවත් අහුනොවන, නිදහස් වංචාකාරයා එකපාරක්  ආදරේ උගුලට අහුවෙන්න ම ගියා. ඒ එකරැයක එයා පේරුවල රඟහලක දි ඇනීටා කියන බ්‍රසීලියන් ඩාන්සර් හම්බුවුණු වෙලාවේ. ඇගේ දිගටි ඇස් පියවුණේ අනිත් ගෑණුන්ගෙ ඇස් පියවෙන විදියට නෙවෙයි,  කොටින්ගෙ, දිවියන්ගෙ, ව්‍යාග්‍රයන්ගෙ වගේ අලස විදියට හෙමින් එකට එක හමුවුණු ඇස්පිල්ලම්, සරාගි අඩවන් බැල්මක් වැටෙන විදියට  හීනියට නහය දෙපැත්තෙ ළාවට ඇමිනිලා තිබුණු  ඇගේ ඇස්, තමන්ගෙ ශරීරයට මොකක්ද වෙන්නෙ කියල දැනගන්න ඕනකමක් නැති ගෑණියෙක්ගෙ වගේ. මේ හැම දේකින් ම ඈගෙ තිබුනු, ආදරේ කරන්න ම හැදුණ වගේ ගතියට බැරන් ඇවිස්සුනා. 

ඔහු ඇයව බලන්න බැක්ස්ටේජ් එකට යද්දි ඇය මල් ගොන්නක් මැද ඇඳුම් අඳිමින් හිටියෙ; වටේ හිටපු රසිකයන්ව කුල්මත් කරමින් ඇය ඇගේ යෝනියේ ලිප්ස්ටික් ගගා හිටියේ, එයාලට ඇස්පිය ගහන්නවත්  ඉඩ නොදී. 

බැරන් එද්දි ඇය යන්තම්  ඔළුව උස්සලා ඔහු එක්ක හිනාවුණා. ඇය එක කකුලත් පොඩි මේසේ උඩ තියාගෙන, ඇගේ විච්චූරණ බ්‍රසීලියන් ඇඳුම උස්සගෙන, වළලු දාපු අත්වලින් යෝනිය පින්තාරුකරමින් හිටියා, ඇගේ වටේ හිටපු මිනිස්සුන්ගෙ උද්යෝගයට හිනාවෙවී. 

ඇගේ යෝනිය සැපට හැදුණු මලක් වගේ. බැරන් මීට කලින් දැකල නැති තරම් ලොකුයි. කළු පාටට දිලිසෙන, ගණට වැවිලා කැරලි ගැහුණු මයිල්  ඒ වටේට.  ඇතුලෙ තියෙන වැහුණු පොහොට්ටුව සුදුමැලියි. බලෙන් පුප්පපු ලේ පාට කැමීලියා මලක් වගේ වෙනකල් ඇය මේ තොල්වල සායම් ගෑවේ, කටේ තොල්සායම් ගානව වගේ.  

ඇයත් එක්ක රෑට කන්න යන්න ඈව කැමතිකරවගන්න බැරන්ට පුළුවන්වුණේ නෑ. ඇය තවම වේදිකාවෙ උඩ. ඇගේ රංගනයේ පූර්විකාව විතරයි කරල තිබුණේ‍. ඇයව දකුණු ඇමරිකාව පුරාම ප්‍සිද්ධ වෙලා තිබුණු ඒ රංගනය පටන්ගන්නෙ රඟහලේ තිබුණු බාගෙට කර්ට්න් දාපු  අඳුරු, ගැඹුරු බොක්ස්  ලෝකෙ වටෙන් ම ආපු ඉහල පාංතික පිරිමින්ගෙන් පිරුණමයි. මේ හයි ක්ලාස් සංදර්ශනය බලන්න ගෑණුන්ව එක්ක ආවේ නෑ. 

ඇය බ්‍රසීල සිංදුව කියන්න ඇඳපු යටසාය අල්ලපු ඇඳුම ආපහු ඇඳගෙන තිබුණා, හැබැයි ෂෝල් එක නැතුව. පටි නැති, ඉනෙන් තද ඇඳුමට හිරවුණු ඇගේ පිරුණු ලොකු තන් උඩට පිම්බිලා තිබුණා, එයාලාව සම්පූර්ණයෙන් ම වගේ එළියට පේන විදියට.

ෂෝ එකේ ඉතිරි ටික යන අතරේ ඇය  බොක්ස් එකෙන් බොක්ස් එකට යන්න පටන්ගත්තා. ඒකෙ දි, කෙනෙක් ඉල්ලුවොත්, ඇය ඒ මිනිහ ඉස්සරහ දණගහල, ඔහුගේ කලිසමේ බොත්තම් ගලවලා, ඇගේ වළලු‍ දාපු අතට ඔහුගේ පුරුෂ ලිංගය අරන්, ගෑණුන්ගෙන් හරි ම පොඩි කොටසකට විතරක් තියෙන විදියෙ  සූක්ෂම, තීක්ෂණ පිළිවෙලකින් ඒක ඉරුවා, ඔහු සංසිඳෙනකල් ම. ඇගේ කට වගේ ම අත්දෙකත් වැඩකළා. හැම මිනිහෙක් ම වගේ මේ කිතියෙන් හිරිවැටිලා ගියා. ඇගේ අත්වල නම්‍යශීලිත්වය.. වෙනස් වෙනස් රිද්මයන්.. පුරුෂ ලිංගය අත මිට මොළවලා අල්ලගෙන ඉඳලා, පස්සෙ ඒකෙ කෙළවර විතරක් ළාවට අල්ලන එක.. ඔක්කොම ටික හයියෙන් මිරිකලා, ඊට පස්සෙ වටේ තියෙන මයිල්වලින් විතරක් ළාවට අදින එක.. මේ හැම දෙයක් ම කළේ අසාමාන්‍ය විදියට ලස්සන, සරාගි ගැණියෙක්. මිනිස්සු ඔක්කොමගෙම අවධානය වේදිකාවට යොමුවෙලා තියෙන අතරේ. ඇගේ තන් දෙක තෙරපෙද්දි, දිලිසෙන දත් අතරින් ඇගේ සුන්දර මුව තුලට පුරුෂලිංගය යන විදිය දකිද්දි, පිරිමින්ට එයාලා අත දිගෑරලා වියදම් කරපු  ප්‍රමෝදය ලැබුණා. 

ඇය වේදිකාව මතට ඒමෙන්, එයාලව සූදානම් කළා බොක්ස් එක ළඟට එන තැනට. ඇය ඇගේ කටින්, ඇස්වලින්, තන්වලින් එයාලව ඇවිස්සුවා. මියුසික්, ලයිට් සහ ගායනා මැද ප්‍රෙක්ෂාගාරයට උඩින් අඳුරු, බාගෙට කර්ට්න් දාපු බොක්ස් එකක් ඇතුලෙ තමන්ගෙ හිත පුරෝගන්න එක වෙන ම විදිහක ආතල් එකක්. 

ඇනීටට ආදරේ කරන ගානටම ආපු බැරන් වෙන කිසිම ගෑණියෙක් එක්ක හිටපු කාලෙට වඩා කාලයක් එයත් එක්ක හිටියා. ඇය ඔහුත් එක්ක ආදරෙන් බැඳිලා ඔහුට දාව දරුවො දෙන්නෙක් වැදුවා. 

ඒත් අවුරුදු කීපයකට පස්සෙ, ඔහු යන්න ගියා. ඒ පුරුද්ද කඩන්න අමාරුයි; නිදහසට සහ වෙනස්වීමට කැමති ඒ පුරුද්ද. 

එයා රෝමෙට ගිහිං එහේ ග්‍රෑන්ඩ් හොටෙල් එකේ සුඛෝපභෝගී කාමරයක්  ගත්තා. බලද්දි ඒ සුට් ඒකට අල්ලපු එකේ තමයි ස්පාඥ්ඤ තානාපති ඉඳලා තියෙන්නෙ. එයාගෙ බිරිඳයි පොඩි දුවල දෙන්නයි එක්ක‍. බැරන් එයාලවත් අල්ලගත්තා. තානාපතිගෙ වයිෆ් එයාට කැමති වුණා.  හෝටලේ ඇතුලෙ කරන්න දෙයක් නැතුව හිටපු පොඩි කෙල්ලො දෙන්නා උදේට නැගිට්ට ගමන් ගිහින් බැරන්ව බලන්න ගිහින් හිනාවෙවී එයත් එක්ක ඔට්ටුවෙන එක පුරුද්දක් කරගත්තා. එයාලගෙ තැන්පත් අම්මයි තාත්තයි එයාලත් එක්ක ඕව කරන්න කැමති වුණේ නෑ. 

එක පොඩි කෙල්ලෙක්ගෙ වයස දහයක් විතර. අනිත් එක්කනාට දොළහයි. ලොකු, වෙල්වට් බ්ලැක් ඇස්, දිග සේද වගේ කෙස්, රන්වන් හමත් එක්ක ඒ දෙන්නම හරි ලස්සනයි. එයාලා හිටියේ සුදු කොට ගවුම් ඇඳලා, සුදු කොට මේස් දාලා. පොඩි කෙල්ලො දෙන්නා උඩ පැනගෙන කෑගහගෙන දුවගෙන බැරන්ගෙ කාමරේට ගිහින් එයාගෙ ලොකු ඇඳ උඩට පනිනවා. ඔහු එයාලත් එක්ක සෙල්ලම් කරනවා, හුරතල් කරනවා.

දැන් ඔය ගොඩක් පිරිමි වගේ තමයි, බැරනුත් උදේට නැගිටිනකොට එයාගේ පුරුෂ ලිංගය හොඳට ම සංවේදී වෙලා තියෙන්නෙ. ඇත්තට ම එයා ඒ වෙලාවට ඉන්නෙ හරිම අනතුරුදායක තත්ත්වෙක. එයාට නැගිටලා, චූකරලා තත්ත්වය ටිකක් සමතයකට පත්කරගන්න තරම් වෙලාවක් නෑ. ඊට කලින් පොඩි කෙල්ලො දෙන්නා දිලිසෙන පොළොව දිගේ දුවගෙන ඇවිත් පනිනවා එයාගෙ ඇඟ උඩට, ලොකු ලා නිල් පාට පොරෝනයෙන් යන්තම් වැහිලා තියෙන එයාගෙ පුරුෂලිංගය උඩට. 

ගවුම් උඩ යන එකවත්, ඩාන්සර් කෙනකුගේ වගේ හීනි එයාලගේ කකුල් කොහෙද තියෙන්නෙ කියන එකවත් ගැන වගක් නැතුව පොඩි කෙල්ලො දෙන්නා පොරෝනය යට කෙළින්වෙලා තියෙන එයාගෙ ශිෂ්ණය උඩට පනිනවා. හිනාවෙවී එයාලා ඔහුගෙ ඇඟ උඩ නැගලා, ඉඳගෙන, අස්සයෙ පිටේ යනවා වගේ ඔහුගෙ දෙපැත්තට කකුල් දාලා තදකරගෙන එයාට කියනවා  ඇඟෙන් ඇඳ පද්දන්න කියලා. මේව අස්සෙ එයාලා ඔහුව ඉඹිනවා. ඔහුගෙ කොණ්ඩෙන් අදිනවා. ඔහුත් එක්ක හුරතල් කතා කියනවා. මේ වැඩේට බැරන් කැමතිවුණේ ඇයි කියන එක හරිම සැකකටයුතු දෙයක්. 

එක කෙල්ලෙක් එයාගෙ බඩ උඩ මුනින් අතට දිගාවෙලා. ඔහුට  කරන්න තිබුණේ ඇඟ පොඩ්ඩක් පද්දන එක විතරයි. ඔහු මේක කළේ සෙල්ලමට එයාව ඇඳන් බිමට තල්ලුකරන්න හදනව වගේ. 

“මම මෙහෙම දිගට ම හෙල්ලුවොත් ඔයා ෂුවර් එකට බිම වැටෙනවා,” ඔහු කීවා. 

“මම වැටෙන්නෙ නෑ,” එයාව ඇඳේ එහාපැත්තට වට්ටවන්න හිතාගෙන වගේ ඔහු පද්දද්දි, පොරෝනයට උඩින් ඔහුව බදල අල්ලගෙන ඉන්න පොඩි කෙල්ල කීවා. හිනාවෙවී ඔහු ඇගේ ඇඟ උඩට ගැස්සුවත්, ඇය ඇගේ චූටි කකුල්, චූටි ජංගිය, හැමදේම ඔහුගේ ඇඟේ ගාවගාවා වැටෙන්නෙ නැතිවෙන්න ඔහුව බදාගෙන ම හිනාවෙවී හිටියා. ඔහුත් හිනාවෙවී සෙල්ලම දිගටම කරගෙන ගියා. ඊටපස්සෙ දෙවෙනි කෙල්ලත් අනිත් එක්කෙනා වගේ ම ඔහුගේ ඇඟ උඩ, අනිත් එක්කනාට ඉස්සරහින් කකුල් දෙක දෙපැත්තට දාලා වාඩිවුණා ම දෙන්නගෙ ම බරත් එක්ක ඔහුට ඉස්සරටත් වඩා හයියෙන් පැද්දෙන්න පුළුවන් වුණා. තුනී පොරෝනයට යටින් ඔහුගේ පුරුෂලිංගය ආයෙආයෙත් උඩට ඉස්සුණා. කෙල්ලන්ගෙ කකුල්  අතරින්. එහෙමයි එයාට ගියේ, කළාතුරකින් යන තරම් වේගෙකින්. කෙල්ලො දෙන්නා එයාලා හිතන්නෙවත්  නැති විදිහට සටන දිනද්දි, ඔහු ඒකෙ පැරදුම දරාගත්තා.

තව පාරක් එයාලා ඔහුත් එක්ක සෙල්ලම් කරන්න ආවම ඔහු ඔහුගෙ අත් දෙක පොරෝනේ යටට දාගත්තා. ඊට පස්සෙ පොරොනය යටින් දඹරැගිල්ලෙන්  උස්සලා එයාලට කීව පුළුවන් නම් අල්ලන්න කියලා. ඉතිං හෙන උනන්දුවෙන් එයාලා ඇඳේ එකතැනකින් නැතිවෙලා ගිහින් ආයෙ වෙන තැනකින් මතුවෙන ඇඟිල්ල අල්ලන්නත්, අල්ලල මිරිකන්නත් පටන්ගත්තා. ටික වෙලාවක් යද්දි ඇඟිල්ල නෙවෙයි, එයාලාට අහුවුණේ එයාගෙ  පුරුෂ ලිංගය, ඔහු ඒක අතෑරවන්න වගේ අදිද්දි එයාලා ඒක පුළුවන් තරම් හයියෙන් අල්ලලා මිරිකුවා. එයා සම්පූර්ණයෙන් ම පොරෝනය යට නොපෙනි ගිහිං, ඔහුගේ පුරුෂ ලිංගය අතින් අරන් එකපාරට උඩට ඉස්සුවා, එයාලාට අල්ලන්න. ‍

ඔහු සෙල්ලමට, සතෙක් වගේ ඇවිදින් එයාලව අල්ලගෙන හැපුවා, සමහර වෙලාවට ඔහුට හපන්න ඕන තැනට කිට්ටුවෙන් ම. ඒකෙන් එයාලා ගොඩක්  සතුටු වුණා. එයාලා ‘සතා’ එක්ක හැංගිමුත්නුත් සෙල්ලම් කළා. ‘සතා’ හැංගිලා ඉඳලා එයාලගේ ඇඟට පනින්න ඕන. ඔහු කාමරේ පොළොවෙ රෙදි ගොඩක් අස්සෙ හැංගුණා. එක පොඩි කෙල්ලෙක් කාමරේ ඇරියා. ඔහුට පේනවා ඇගේ ඇඳුම යටින්; ඔහු ඇයව අල්ලාගෙන සෙල්ලමෙන් එයාගෙ කලවා හැපුවා. 

සෙල්ලම් උද්වේගකර වෙද්දි, පොරබැදිලි දරුණු වෙද්දි, පොඩි කෙල්ලෝ සෙල්ලමට වහවැටෙද්දි, එයාගෙ අත් ඒවාට ඕන ඕන තැන්වලට ගියා. 

ටික කාලෙකින් බැරන් ආපහු  එයාගෙ ගමන පටන්ගත්තා, ඒත් සෙක්ස්වලට එයාගෙ තිබුණු පෙරේතකම, සල්ලි සහ බලයට තිබුනු පෙරේතකමට වඩා වැඩිවෙන්න වෙන්න සල්ලි දිගේ එයා ගහපු පිනුම් දුර්වල වුණා. ගෑණු ගැන එයාට තිබුණු ආශාව තවදුරටත් පාලනය කරගන්න බෑ වගෙයි පෙනුණේ. තමන්ගෙ භාර්යාවන්ගෙන් ගැල‍විලා, ලලාසාවන් ලුහුබැඳ බැඳ ලෝකෙ පුරා යන්න එයාට ලොකු උවමනාවක් තිබුණා. 

එක දවසක් එයාට ආරංචිවුණා එයා පෙම්බැන්ඳ බ්‍රසීලියන් නාටිකාංගනාව අබිං ඕවර්ඩෝස් වෙලා මැරුණා කියලා. 

අවුරුදු පහලොවක් සහ දාසයක් වෙලා හිටපු එයාගෙ දුවල දෙන්නට ඕන වුණා තාත්ත‍‍ගෙ ළඟ ඉන්න. ඔහු එයාලව ගෙන්නාගත්තා. ඒ වෙද්දි ඔහු හිටියේ නිව්යෝර්වල, එයාට දාව පු‍තෙක් ලැබුණු බිරිඳක් එක්ක. ඒ ගෑනි කැමති වුණේ නෑ ඔහුගේ දුවලා එහෙ එනවට. එයාගෙ තාම අවුරුදු දාහතරෙ පුතා නිසා ඇය හිටියේ ඉරිසියාවෙන්. ඔක්කොම සුවිසැරිවලින් පස්සෙ, බැරන්ට දැන් ඕන වෙලා තිබුණේ ඒ සෙල්ලංවලින් පොඩ්ඩක් විවේක ගන්න. ඔහුට ඔහු කැමති විදියේ බිරිඳකුයි ළමයි තුන්දෙනකුයි හිටියා. ආපහු දුවලව හම්බවෙන එක ගැන ඔහු කැමැත්තෙන් හිටියේ. ඔහු එයාලව ගොඩක් ආදරයෙන්  පිළිගත්තා. එක්කනෙක් ලස්සනයි, අනිත් එක්කනා එච්චර ලස්සන නැති වුණත් හැඩයි. පොඩි කාලෙ ඉඳන් අම්ම ජීවත්වුණු විදිය දැකල තිබුණු එයාලට ලැජ්ජාවක්වත් බයක්වත් තිබුණෙ නෑ.

එයාලගෙ තාත්තගේ ලස්සන‍ට එයාලා එක්සයිට් වුණා. අනිත් අතින් ඔහුට, ඔහු රෝමේ පුංචි කෙල්ලො දෙන්නා එක්ක කරපු සෙල්ලම් මතක්වුණා. එක ම දේ එයාගෙ දුවලා  ටිකක් ලොකුයි. ඒ නිසා තත්ත්වය තවත් ආකර්ෂණීය වුණා.

එයාලට ලොකු ඇඳක් ලැබුණා. ගමන ගැන සහ තාත්තා හම්බවුණු එක ගැන එයාලා කතා කරකර ඉද්දි, ඔහු කාමරේට ආවා එයාලට ගුඩ්නයිට් කියන්න. ඔහු නැවිලා එයාලව ඉම්බා. එයාලත් ආපහු ඔහුව ඉම්බා. ඒත් ඔහු එයාලව ඉඹිද්දි ඔහු එයාලගෙ නයිට් ගවුමට උඩින් එයාලගෙ ඇඟ පිරිමැද්දා.

මේ හුරතලේට එයාලා ආසාවුණා. “කොච්චර ලස්සනද ඔය දෙන්නම. මට හරි ආඩම්බරයි ඔයාලා ගැන. මට බෑ ඔයාලව තනියෙන් නිදාගන්න අරින්න. කොච්චර කාලෙකට පස්සෙ ද මම ඔයාලව දකින්නෙ,” ඔහු කීවා.

තාත්තෙක් වගේ ඒ දෙන්නව තමන්ගෙ දෙපැත්තෙන්, දෙන්නගෙ ඔළු පපුව උඩින් තියාගෙන ආදරෙන් අතගාමින් ඔහු එයාලව නිදිකළා. යාන්තමට හැදුණු තන් තියෙන එයාලගෙ ඇඟවල් එක්ක ඔහුට නම් නින්ද ගියේ නෑ. ඔහු එයාලව ඇහැරෙන්න නැතිවෙන්න, හෙමින් පූසෙක් වගේ එයාල එක එක්කනාව හුරතල් කළා. ඒත් ටිකක් වෙලා යද්දි එයාගෙ ආසාව දරුණුවෙලා එයා එක්කනෙක්ව ඇහැරවලා එයාගෙ ඇඟ උඩට නැග්ගා. අනිත් එක්කෙනත් අතෑරුණේ නෑ. එයාලා ටිකක් විතර විරුද්ධ වෙලා ‍පොඩ්ඩක් ඇඬුවා. ඒත් අම්මත් එක්ක ගෙවපු ජීවිතේ දි ගොඩක් දේවල් දැකල තිබුණු එයාලා ලොකු විරෝධයක් ‍පෙන්නුවෙ නෑ.

ඒත් බැරන්ගෙ සෙක්ස් උන්මාදය වැඩිවෙලා ඇබ්බැහියක් වෙද්දි මේක නිකං සාමාන්‍ය ව්‍යභිචාරයක් වුනේ නෑ. තෘප්තිය එයාව නිදහස් කලේවත් සන්සුන් කළේවත් නෑ. ඒක හරියට කැක්කුමක් වගේ. දුවලා ළග ඉඳලා ඊළගට ඔහු යනවා වයිෆ් ළගට.

දුවලා තමන්ව දාලා යයි, පැනලා යයි කියලා බයවුණු ඔහු ඒ ගැන ඔත්තු බැලුවා, එයාලව ගේ ඇතුලෙ හිරකළා. 

ඔහුගෙ බිරිඳ මේක දැනගෙන ලොකු රණ්ඩුවක් කළා. ඒත් බැරන් දැන් පිස්සෙක් වගේ. එයාගෙ ඇඳුම් ගැන, එයාගෙ උජාරුව ගැන, එයාගෙ ගේම් ගැන, එයාගෙ දේපල ගැන එයා තවදුරටත් බැලුවෙ නෑ. ගෙදරට‍ ම වෙලා එයා හිතුවේ එයාගෙ දුවල දෙන්න එක්ක ඉන්න ලැබෙන්නෙ කොයි වෙලාවෙද කියල විතරයි. හිතාගන්න පුළුවන් හැම විදියකට ම හුරතල් වෙන හැටි ඔහු එයාලාට උගන්නලා තිබුණේ. ඔහු තමන් වෙත එන්න තරම් ප්‍රමෝදයට පත්වෙන කල් ඔහුගේ ඉස්සරහ‍ එකිනෙකා  සිපගන්න එයාලා ඉගෙනගත්තා. 
ඔහුගෙ ඇබ්බැහිය, ඔහුගෙ දුරාචාරය එයාලට දුකක් වුණා. ඔහුගෙ බිරිඳ ඔහුව අතෑරියා.

එක රෑක එයා දුවලා ළග ඉඳලා යන ගමන්  අපාර්ට්මන්ට් එකේ එහෙ මෙහෙ ඇවිද්දා. ආසාවට, සරාගී ගිනියමට සහ ෆැන්ටසිවලට ඉවඅල්ලමින්.  ඔහු කෙල්ලන්ව හොඳටම මහන්සි කරලා තිබුණේ. එයාලට නින්ද ගිහිල්ලා. දැන් ආයෙත් පාරක්  ආසාව  ඔහුට‍ වදදෙනවා. ඔහු ඒකෙන් අන්ධවෙලා හිටියෙ. ඔහු ඔහුගෙ පුතාගේ කාමරේ දොර ඇරියා.  පුතා නිස්කාංසුවේ නිදාගෙන හිටියා, උඩුබැලි අතට, එයාගෙ කට පොඩ්ඩක් ඇරිලා. බැරන් එයා දිහා බලාගෙන හිටියෙ ආසාවෙන්. ඔහුගෙ කෙලින් වුණ පුරුෂලිංගය දිගට ම ඔහුට වදදුන්නා. ඔහු ස්ටූල් එකක් අරන් ඒක ඇඳ ළගින් තිබ්බා.  ඒ මත දණගහලා ඔහුගේ පුරුෂලිංගය ඔහුගේ පුතාගේ කටට දැම්මා. හුස්ම හිරවෙලා ඇහැරුණු පුතා ඔහුව තල්ලුකළා. කෙල්ලොත් ඇහැරුණා. 

තාත්තගේ තකතීරුකම තවදුරටත් ඉවසන්න ම බැරි තැන  එයාලා වියරු වැටුණු නාකි බැරන් ව අතෑරලා ගියා.