සෙක්ස් කියන්නෙ අපේ ප්‍රාතමිකම ක්‍රියාවලින් එකක්. අපිට හිතාගන්න බැරි තරම් කාලෙක ඉඳන් අපි සෙක්ස් කරනවා. ඒත් කොයිතරම් කළත් අපිට තියෙන ලොකුම මිස්ටි්‍ර එකක් වෙන්නෙත් සෙක්ස්. දන්නවා කියල හිතෙන හැම වෙලාවකම සෙක්ස්වල නොදන්නා දෙයක් අපිව පුදුම කරනවා. හොඳ වෙලාවට සෙක්ස් සීරියස් නෑ. ඒක නිසා සෙක්ස් ගැන දැනගන්න හැමදෙයක්ම අපිට ඇති කරන්නෙ පොසිටිව් හැගීමක්.

මේ සෙක්ස් ගැන තවත් ජොලි කාරනා කීපයක්.

වයිබ්‍රේටර්ස්. අද කාන්තාවන්ගෙ ලිංගික ආස්වාදය වෙනුවෙන් පාවිච්චි වෙන වයිබ්‍රේටර් එක 19 වෙනි සියවසේදී හොයාගන්නෙ හිස්ටීරියාවට ප්‍රතිකර්මයක් විදිහට. අද පාවිච්චි වෙන වැඬේට නෙමෙයි. මේ ගැන තවදුරටත් පරීක්ෂා කරන්න කිසි කෙනෙක් කාන්තාවන්ගෙ වයිබ්‍රේටර්ස් හංගන්න එපා කියලත් අවවාද කරනවා. ඒකෙන් භයානක ප්‍රතිඵල ඇති වෙලා තියෙනවා.

සුකුරු – සාමාන්‍ය පිරිමියෙක් එක තේ හැන්දක තරම් ශුක්‍ර ප්‍රමානයක ජීවී ශුක්‍රානු මිලියන 300ක් විතර මුදාහරිනවා. ඒත් ඩිම්බය එක්ක සංසේචනය වෙන්න ඕන වෙන්නෙ එකම එක ශුක්‍රානුවයි. මොන තරම් නාස්තියක්ද? අනවශ්‍ය තරම් නිපදවීම කියන ධනවාදයේ මූලධර්ම එන්නෙ ශුක්‍රානුවල ඉඳන්.

ඒ වගේම සෙක්සර්සයිස් වලින් පුළුවන් කැලරි බර්න් කරන්නත්. ඒ කියන්නෙ කම්මැලි නැතුව මහන්සි වෙලා සෙක්ස් කලොත්. එහෙම පැය බාගයක් සෙක්සර්සයිස් කලොත් කැලරි 200ක් බර්න් වෙනවා කියල කියන්නෙ. මිනිත්තු එකලහෙන් නම් ඉතින් වැඩක් වෙන්නෙ නෑ.

ඒ වගේම ශුක්‍රානු කියන්නෙ ඇන්ටි-ඩිප්‍රෙසන්ට් එකක්. ශුක්‍රානු දැකීමෙන් ඩිප්‍රෙෂන් රෝග ලක්ෂන අඩු කරන්න පුළුවන් කියල හොයාගෙන තියෙනවා. ඒ වගේම ශුක්‍රානු තේ හැන්දක තියෙනවා 200ක් විතර ප්‍රෝටීන. විටමින් සී, කැල්සියම්, ක්ලෝරින්, මැග්නීසියම්, පොටෑසියම්, සෝඩියම්, බී12, වගේ විටමින්, ඛනිජ ලවණ තොගේකුත් තියෙනවා. ඒ කියන්නෙ ශුක්‍රානු ගුනයි. කොරොනා වලින් ආරක්ෂා කරනවා වගේ දෙයක් වෙන්න බැරිද දන්නෙ නෑ.

අනික ලිංගිකව අවදි වුනාම ගෑනු පිරිමි භේදයක් නැතුව හැමෝම සාමාන්‍යයෙන් ඊයා කියන ඒවා ආසාවෙන් හිතන්න ගන්නවලු. සෙක්ස්වල ලස්සන තියෙන්නෙම ඒක. අපි කැතයි කියල බැහැර කරන හැමදෙයක්ම මොහොතකින් අනුරාගී කරන එක. ඒ වගේම ශරීරයේ එක එක තැන් ලිංගිකව උත්තේජනය කරද්දි මොලයේ වෙන වෙන තැන් ක්‍රියාකාරී වෙන බව හොයාගෙන තියෙනවා. ඒ කියන්නෙ නිපල්ස් කිති කවද්දි මොලේ ක්‍රියාකාරී වෙන ප්‍රදේශයට වඩා වෙනස් ප්‍රදේශයක් ක්ලිටෝරිසය සිපගැනීමේදී ක්‍රියාකාරී වෙනවා. එහෙම මොලේ වැඩ කරන එක හොඳ දෙයක්. සමහර විට සෙක්ස් වලින් බුද්ධිය වර්ධනය කරනවා වෙන්න පුළුවන්.

කොහොම වුනත් වැදගත් දේ වෙන්නෙ පුළුවන් තරම් සෙක්ස් කරන එක. නිකං හදිස්සියට උවමනාවට වඩා ආසාවට, ආර්ට් එකක් විදිහට, ඉපදුනේ ඒකම කරන්න තරම් වැදගත්කමෙන් සෙක්ස් කරන එක. දැන් අහන්න එපා එහෙම නැත්තං මොකද කරන්නෙ කියල.