ලංකාවෙ සෙක්ස් ගැන උනන්දු වෙන ඕන කෙනෙක් ලංකාඇඩ්ස් ගැන දන්නවනෙ. කෙනෙකුට අවශ්‍ය ලිංගික ශ්‍රමික සේවය ලබාගන්න පුළුවන් දැන්වීම් ගොඩක් ලංකාඇඩ්ස්වල පළවෙනවා. ඒ වගේම මසාජ්රිපබ්ලික් වගේ සයිට් එකක තරම් ගණන් සැර නැති නිසා ගොඩක් අය ලංකාඇඩ්ස් වලින් මේ සේවාවන් ඇනවුම් කරන්න පෙළඹෙනවා.

හැබැයි ලංකාඇඩ්ස්වල දැන්වීම් පළ කරන ලිංගික ශ්‍රමිකයන් බොහොමයක් තමන්ගේ පාරිභෝගිකයන්ගෙන් වංචනික ලෙස මුදල් සූරාකනවා. නැත්නම් කොල්ලකනවා. මේක ඉතාම ප්‍රවේශම් විය යුතු තත්වයක්.

අපිට මේ විස්තරය ලබාදුන්නෙ ඉතාම මෑතක මේ විදිහට ලිංගික ශ්‍රමිකයෙකුගෙන් මුදල් කොල්ලකෑමකට ලක්වුනු තරුණයෙක්. නැවත මේ අයට අහු නොවනු පිණිස අදාල දැන්වීමේ සියලු විස්තර මේ සටහන සමග පළ කරනවා.

මේ තරුණයා අදාල දැන්වීමේ අංකයට කතා කරලා ලිංගික ශ්‍රමිකයෙකුගේ සේවය ඉල්ලනවා. විශ්වාසනීය විදිහට කතාබහ කරන අනෙක් පාර්ශ්වය අදාල තැනැත්තිය ත්‍රීවිලරයක තරුණයාගේ නවාතැනට එනු ඇතැයි කියනවා. කියූ පරිදිම ත්‍රීවීල් එකේ රියදුරා සමග කාන්තාවන් දෙන්නෙක් එනවා. රියදුරා බැහැලා ඇවිත් සේවා සපයන්නිය ඇවිත් සිටින බව කියමින් ආරම්භයේදීම මුදල් ඉල්ලා සිටිනවා. ආධුනිකයෙක් වෙන මේ තරුණයා මුදල් ලබා දෙනවා.

වහාම ත්‍රීවීලරයට නැග ගන්නා රියදුරා තරුණියන්ද සමග පලා යනවා. ඊට පස්සෙ දැන්වීම පළ කළ අංකයට ඇමතුම් ලබා දුන්නත් ඔවුන් විවිධ දේ කියමින් මගහරිනවා. අවසානයේ ඇමතුම් වලට පිළිතුරු දීම පවා ඇනහිටිනවා. මේ විදිහට අපට මේ විස්තරය කී තරුණයාට රුපියල් 25000ක මුදලක් අහිමි වෙනවා.

ලංකාඇඩ්ස් මගින් මෙවන් දැන්වීම් පළකරන වංචාකාරී පුද්ගලයන් සම්බන්ධයෙන් ක්‍රියා කළ හැකි වගකීම්සහගත යාන්ත්‍රණයක් පවත්වා ගත යුතුයි. නැත්නම් මේ වගේ පහත් ක්‍රියාවන් නිසා සිද්ද වෙන්නෙ මේ වෘත්තියේ සාධාරණ ලෙස නිරත වෙන අයටත් කෙලවෙන එකයි. ලිංගික ශ්‍රමික වෘත්තියේ අයිතීන් සම්බන්ධයෙන් නිතර පෙනී සිටින අප එම වෘත්තිය දඩමීමා කරගෙන සිදු කරන මෙවන් වංචාවන් පිළිකුලෙන් හෙලා දකිනවා.

මේ කරන්නෙ ඒ සමස්ත වෘත්තියටම විනාශයක්. ලංකාඇඩ්ස් කරුණාකර ඔබේ වෙබ් අඩවියේ දැන්වීම් පළ කරන අය පිළිබඳ වගකියන තත්වයක් වහාම ඇති කරන්න. නැත්නම් ඔබත් මේ වංචාවන්ට අනුබල දෙන්නෙක් බවට පත්වෙනවා.