රංජන් කියන්නෙ ලංකාවෙ සුවිශේෂ චරිතයක්. එයා විසින් නිර්මාණය කරගත්ත වෙනස් සෙල්ලක්කාර ප්‍රේමක්කාර යුක්තියට වැඩ කරන ෆික්ෂනල් කැරැක්ටර් එකක් රංජන්ට තියෙනවා. එයා ඒ තමන්ගෙ නිර්මාණය බවට පත්වෙනවා. ලංකාවෙ මිනිස්සුන්ට එහෙම තත්වයක් නෑ. හැමෝම නිකංම යතාර්ථයේ ගොදුරු.

රංජන් ඇඟ හදනවා. හදන ඇඟ පෙන්නනවා. ගෑනු එක්ක නිදාගන්නවා. නිදාගන්න බව එලිපිට කියනවා. සල්ලාල ජීවිතයක් ගතකරනවා. ඒක රහසක් කරන්න පොඞ්ඩක්වත් උත්සාහ කරන්නෙ නෑ. කොටින්ම ෆොටෝ එකක් ගැහුවත් ජුංඩා ලොකුවට පෙන්නනවා. එහෙම අනුරාගී සෙක්ෂුවලි ඕපන් චරිත අපේ රටේ ඉන්නෙ ඇඟිලි ගානට. වනචරකම් කරන තොග පිටින් උන් හිටියත් සෙක්ස් කියන්නෙ තමන් රසවිඳින ආර්ට් එකක් විදිහට පෙනී ඉන්න මිනිස්සු නෑ. හැමෝම සෙක්ස්වලට බයයි. රංජන් සෙක්ස්වලට ආසයි. බය නෑ.

එයා තනිකඩයි. කාටවත් බලහත්කාරකම් කරන්න යන්නෙ නෑ. එහෙම උවමනාවක් ඇති නොවෙන තරමට එයා ගෑනු එක්ක සමීපයි. සල්ලාලයි. විපරීතයි. රංජන්ගෙ පුද්ගලික ටෙලිෆෝන් සංවාද අහන්න ලැබුන හින්ද අපි දන්නවා රංජන් කොයිතරම් දුරට දිගට සෙක්ස් රසවිඳිනවද කියන එක. 

රංජන් තරම් නිරුවත් වුනු පිරිමියෙක් ලංකාවෙ නෑ. ඒ නිරුවත ආඩම්බරෙන් බාරගත්ත මිනිහෙකුත් මං දැකලා නෑ.

ඉතිං රංජන්ගෙ ජුංඩා අනිත් ගොඩක් පිරිමින්ට වඩා ලොකුයි තමයි.