ගැහැණියක් තමන්ගේ පෙම්වතාට හෝ පෙම්වතියට කියලා දෙන්න ඕන එයාව ස්පර්ශ කරන්න ඕන කොහොමද, එයාව අවදි කරන්න ඕන කොහොමද කියන එක. මේ ඉගැන්වීම තමයි හොඳ සම්බන්ධතාවයක් හදන්නෙ. පොත්වලින්, වීඩියෝවලින් ඉගෙන ගන්න පුළුවන්. ඒත් හැම ගැහැණියක්ම එකිනෙකාට වෙනස්. තෘප්තිය ලබන අත්විඳින විදිහ වෙනස්. තමන් සතුට ලබන කලාව තමන්ගේ පිරිමියාට හෝ සමරිසි නම් අනෙක් කාන්තාවට හෝ ඉගැන්වීම ආදරේ කොටසක්. ලිංගික සම්බන්ධයකදි තමන්ගේ තෘප්තිය අත්පත් කරගැනීම ගැහැනියකගෙ වගකීමක් වෙනවා.

විශේෂයෙන්ම අද තරුණ තරුණියන් පුහුණු වෙන්න ඕන, ඉගෙන ගන්න ඕන දෙයක් තමයි සංවාදයක් පවත්වාගෙන යාමේ කලාව.  මෝබයිල් ෆෝන්, සෝෂල් මීඩියා නිසා අපිට නැතිවෙලා යන ඉතාම වටිනා ආර්ට් එකක් මේක. අනෙකා සමග ඉන්ටිමේට් සංවාදයක් අරගෙන යන එක. හොඳ ලිංගික ජීවිතයක් කියන්නෙ හොඳ සංවාදයක් පැවතීම කියන එකයි. පුළුවන් තරම් සංසර්ගය කිරීම කියන එක නෙමෙයි.

මිනිස්සු කියනවා ඒ ගොල්ලොන්ගෙ වැඩ සහ ප්‍රශ්න නිසා සෙක්ස් කරන්න වෙලාවක් නෑ කියල. ඒක විනාශයක්. සෙක්ස්වලට වෙලාවක් හදාගන්න එක අතිශයින්ම වැදගත්. ගැහැනියකට ලිංගිකව අවදි වෙන්න පිරිමියෙකුට වඩා වෙලාවක් යනවා. අනිවාර්යෙන්ම ඒ වෙලාව පිරිමියා විසින් හදාගන්න ඕන.

ඔයා සම්බන්ධතාවයක ඉන්නවා නම් ඒ අනිත් කෙනාව නැවත දැකීමේ ආශාවෙන් ඔයා පිරිලා ඉන්න ඕන. එයාව දකින මොහොතේදී කිසිම ආයාසයක් නැතුව ඔයාගෙ මුවට සතුටු හිනාවක් නැගෙන්න ඕන. ඔයාගෙ සහකරුවා හෝ සහකාරිය දැනගන්න ඕන එයා ඔයාගෙ ජීවිතේ ඉන්න එක ගැන ඔයා කොයිතරම් සතුටුද කියල.

ආචාර්ය රූත් වෙස්ට්හයිමර්