1. හරියට කෙලින්වෙලා නෑ

හරි හැටි ප්‍රාණවත් වෙලා නැති නිසා ඇතුල්කරගන්න අපහසු වෙලාවට මේ වගේ කතාවක් කියන්නම එපා. ඉතුරු ටිකත් ඉවරයි. පොඩි බොරුවකින් පුළුවන් කාටවත් රිද්දන්නෙ නැතුව වැඩේ හරි අතට ගන්න.

2. ඔයාට යන්නෙ නැද්ද?

සමහර විට ඔයාගෙ ‘බිග් ඕ’ එක ඒ කියන්නෙ සුරතාන්තයේ උපරිමය පහුවෙලා වෙන්න පුළුවන්. ඔයාට බඩගින්නක්, නැත්තං කම්මැලිකමක් වගේ දැනෙනවා වෙන්නත් පුළුවන්. ඒත් ඒක මෙහෙම කියන්න එපා. එක්කො ඉරියව්ව ඔයාට පහසු විදිහට මාරු කරගන්න, නැත්තං ‘මං මොනාද ඔයාට කරන්න ඕන..’ කියල අහලා අනුරාගය උපරිම කරන්න.

3. ආ, ඒක ෆාර්ට් එකක් නෙමෙයි.

සෙක්ස් කරද්දි එක එක විදිහෙ සද්ද එනවා. ඒ හැම එකක් ගැනම කතා කරන්න යන්න ඕන නෑ. හිනාවකින් ඒක සමනය කරලා වැඩේ කරගෙන යන්න. ඒක පැහැදිලි කරන්න යන්න එපා.

4. බුදු අම්මෝ

සෙක්ස්වලදි අපි එක එක වචන කියනවා. ‘ඕ බේබි’, ‘ඔහ් ගෝඩ්’ ‘ජීසස් ක්‍රයිස්ට්’.. ඔය වගේ එක එක එක්ස්ප්‍රෙෂන්. හැබැයි ඒ මැද්දට බුදු අම්මෝ වගේ වචනයක් ආවොත් සම්පූර්ණ වැඩේම ඇනහිටින්න පුළුවන්. ‘ජයවේවා’ වගේ වචනයක් වුනත් එහෙමයි.  ඒ එක්ස්ප්‍රෙෂන් එක මොකක් වුනත් ඒක අනුරාගී එකක් කරන්න.

5. කොහොමද ඔයාගෙ පවුලෙ අය?

එකිනෙකාගෙ විස්තර අහන එක නරක දෙයක් නෙමෙයි. ඒත් සෙක්ස් කරන වෙලාව ඒකට හරියන වෙලාව නෙමෙයි. අම්මලගෙ විස්තර, දරුවන්ගෙ විස්තර වගේ දේවල් අනුරාගනාශක. ඒවා වෙන වෙලාවක කතා කරන්න. සෙක්ස්වලදි වගකීම් දරන ඒ භූමිකාවෙන් නිදහස් වෙන්න ඉඩක් දෙන්න.

6. සොරි

වරදක් වුනාම සොරි කියන එක හොඳයි. ඒත් සෙක්ස් කරද්දි සොරි නෑ. ඒ බි්‍රතාන්‍ය සංස්කෘතිය ඇඳ උඩට ගේන්න එපා. ඔයා කරන දේ ඔයා විශ්වාසෙන් කරන්න.

7. ඔයාට ඕන නං කරන්න.

සෙක්ස් කරද්දි තමන්ගේ උවමනාව පාවාදෙනවා කියන එක සෙක්සි නෑ. කරන ඕන දෙයක් එකපයින් උනන්දුවෙන් කරන්න ඕන. ඔයා අකමැති දෙයක් කරන්න යනවා නම් පැහැදිලිව ඒක කියන්න. ඔයාට ඕන නං කරන්න වගේ බයාදු තැනකට වැටෙන්න එපා.

8. ඔයා කී දෙනෙක් එක්ක සෙක්ස් කරල තියෙනවද?

සෙක්ස් කරන්න කලින් ප්‍රොටෙක්ෂන් ගැන හිතන එක හොඳයි. ඒකට අනිත් කෙනාගෙ චර්යාව ගැන දැනගන්න එකත් වැදගත්. හැබැයි ඒක සෙක්ස් කරන වෙලාවට අහන්න ඕන දෙයක් නෙමෙයි. ඇඳට යන්න තීරණය කරන්න කලින් කතා කරලා ඒවා ගැන සැකසංකා නැති කරගන්න. කලින් සෙක්ස් කරපු අය ගැන අහන එක ගොඩක් අයට ඒ තරම් අනුරාගී දෙයක් නෙමෙයි.

9. අනා කියුට්

කියුට්, ස්වීට් වගේ වචන පාවිච්චි කරන්න ඕන ඇඳුම් ඇඳගෙන ඉන්න වෙලාවට විතරයි. නිරුවත් ශිෂ්නයක් දිහා බලාගෙන කියන්න හොඳ වචන නෙමෙයි.

10. මං ආසයි සෝමෙටත් කතා කරන් ත්‍රීසම් එකක් දාන්න

සෙක්ස් ෆැන්ටසි ගැන කතා කරන එක ඉතාම හොඳ දෙයක්. ඒකෙන් සංසර්ගය වඩාත් උත්කර්ෂවත් කරන්න පුළුවන්. ඒත් ඒක කරන්න කලින් අනිත් මනුස්සයාගෙ විදිහ තේරුම් අරන් ඉන්න ඕන. එයා ඒ වගේ ෆැන්ටසියකට කැමතිද, සෝමෙ ගැන එයාට හිතෙන්නෙ කොහොමද වගේ දේවල් දන්නෙ නැතුව එකපාරට අතාරින්න එපා. මේ ෆැන්ටසිය විතරක් නෙමෙයි ඕනම ෆැන්ටසියක් බෙදාගන්න කලින් අනිත් කෙනාව දැනං ඉන්න.