කොරොනා ඉවර වුන ගමන් කරන්න බලන් ඉන්න ශෘංගාරාත්මක දේවල් ලැයිස්තුවක් හැදුවොත් කොහොම වෙයිද? ඒ කියන්නෙ ගෙවල් ඇතුලෙ හිරවෙලා, එලියෙ සියලු සම්බන්ධතා ගැලවිලා, ගතකරපු හුදකලා කාලයක් අවසන් කරන සැමරුමක් මොන වගේ වෙන්න ඕනද? අපි ආයිමත් පරණ විදිහටම වැඩට යනවා, ගෙදර එනවා, නිදාගන්නවද? නැත්තං පොඩි දඟකාර අනුරාගයකින් ආපහු මිනිස්සු විදිහට උණුසුම් වෙනවද? එහෙම කල්පනා කරනකොට මගේ හිතට ආපු දේවල් ලිස්ට් එකක් මේ. මීට අමතරව කරන්න හිතේ තියෙන තව ගොඩක් දේවල් ඇති. කැමති නම් ඒවත් එක්ක මෙතනින් බකට් ලිස්ට් එකට දාගන්න හොඳම 3 කමෙන්ට් කරන්න. (ෆේස්බුක් පිටුවෙ)

1. Public sex
අපිට වැඩිපුරම නැති වුනේ සමාජය. එලිමහන. මිනිස්සු. ඉතින් මිනිස්සු අතර රමණය කරනවා තරම් සොඳුරු අත්දැකීමක් කොවිඩ්වලට පස්සෙ තියෙන්න පුළුවන්ද? කා‍ගෙවත් ඇස නොගැටෙන ගොඩනැගිලි කෙලවරක, බීර අවන්හලක, සුවපහසු පොදු වැසිකිලියක තව ගොඩක් තැන්වල අපිට පුළුවන් අනුරාගයෙන් වෙලෙන්න. කවුරුවත් දකීද කියන සිතුවිල්ල හැඟීම් තවත් උන්මාදනීය කරනවා. ඉක්මනත්, හදිස්සියත්, ඇඩ්රිනලින් රෂ් එකත් අත්දැකීමේ තීව්රතාවය වැඩි කරනවා. ඒක සැමරුමක්. හැබැයි මේ ලංකාව කියන එකත් මතක තියාගන්න ඕන. හෙට ‍රටේ වැදගත්ම ප්‍රවෘත්තිය බවට පත්නොවී මේ රසය විඳින්නත් නිර්මාණශීලී වෙන්න ඕන. අපි ජීවත්වෙන්නෙ ලිංගික කුහකයන්ගෙන් පිරුනු රටක නිසාම කාටවත් හිරිහැරයක් නැති විනෝදයක් රටේ බරපතල අපරාධයක් වෙන්න පුළුවන්.


2. Water sexදියඇල්ලක, ඇලක, දොළක, සමහර විට පූල් එකක වුනත් සෙක්ස් කරන එක සුන්දර අත්දැකීමක්. කවුරුවත් නොගැවසෙන අවසරයක වතුරෙ ගිලිලා එකිනෙකාගෙ සිරුරු වෙලෙන එක රමණීය රමණයක්. අපි අතර දියකඳක් තියෙනවා කියන එකත්, ඒ සොබාදහමට දියවීමේ අනුහසත් හැමදෙයක්ම වඩාත් සෞන්දර්යාත්මක කරනවා. සමහර වෙලාවට ලිංගිකව එක්වීමම අවශ්‍ය වෙන්නෙ නෑ. නිරුවතින් නිදහසේ දියකෙළින එකමත් පැහැදිලි ශෘංගාරයක්. සැළලිහිණින්ට නොපෙනෙන්න විඳිය යුතු අසිරියක්.


3. Sex in the Wildකාගෙන්වත් හිරිහැරයක් නැති වනාන්තරයක ගස්කොලන් අතර වැතිර කරන රමණයක් කියන්නෙ ට්‍රිප් එකක්. ඉහලින් පේන තුරු වියන් දිහා බලාගෙන එකිනෙකාගේ ඇස් සමවඳින සුයාමයක්. කැලයක් කියන්නෙ නිරුවත් වෙන්නම ඕන තැනක්. මඩ, දිරාපත් කොල, තරමක් රළු තන පලස් තමයි මේ අනුරාගයේ අනිවාර්යතා වෙන්නෙ. ඒත් වනාන්තරයක් ඇතුලෙ රමණයක් මේ ශිෂ්ටත්වයේ රැහැන්වලින් මිදිලා අපේ පැවැත්මේ ගැඹුරු මොහොතක් ස්පර්ශ කරන්නත් පුළුවන්.


4. Car Sex

මේක නම් අපි හැමෝම වගේ කරලා තියෙන දෙයක්. ඒත් අනිවාර්යෙන්ම කාලෙකින් මගහැරුනු දෙයක්. වාහනයක් ඇතුලෙ සෙක්ස් කරනවා කියන්නෙ හරියට නාට්‍යයක් රඟදක්වනවා වගේ වැඩක්. ඒ තියෙන ඉඩට ගැලපෙන විදිහට ඉරියව් හසුරුවාගන්න ඕන. ඒ වගේම තමන් ඉන්නෙ වීදුරු ‍කුටියක කියන එකත් මතක තියාගන්න ඕන. හැබැයි මේ ආස්වාදය විඳපු කෙනෙකුට ඒක අමතක කරන්න නම් බැරි තරමෙ එකක්.


5. Sex in a Tent

කෑම්පින් ගිහින් ටෙන්ට් එකක් ඇතුලෙ සෙක්ස් කරනවා කියන්නෙ වෙනස්ම අත්දැකීමක්. කඳු වළල්ලක් මැද, සමහර විට හඳ පායන තැනිතලාවක පුංචි කූඩාරමක් ඇතුලෙ ගුලිවෙනවා කියන්නෙ හීනයක් තරම් ලස්සන රමණයක්. පරිසරය මැද නමුත් පුංචි රෙදි කඩකින් වෙන්වෙලා විඳින සුවයක්. කොවිඩ් ඉවර වුනු ගමන් ආපහු පැක් කරගන්න, යන්න කන්දක් තැන්නක් ඇලක් දොලක් හොයාගෙන. ඒ අපේ හුස්ම පිරුන කූඩාරමක සමෙන් සමට දැනෙන ආදරය විඳගන්න.

අපි හිතමු ගෙදරින් එලියෙ අනුරාගය විඳින මේ උරුමයන් අපිට ආපහු ඉක්මනට ලැබේවි කියල. වඩාත් කැමති විදිහට අපි ඒවා සැලසුම් කරලා තියාගමු. ඒ වගේ සැමරුම් සිහින නොවේ සැමදා කියල නිතර මතක් කරමු.


 

6. Make a sex tape

ඔබේ ආදරවන්තයා හෝ ආදරවන්තිය විශ්වාස කළ හැකි, වගකීමක් ගැන වැටහීමක් තියෙන කෙනෙක් නම් ඔබට පුළුවන් මේ එලිමහන් ආස්වාදයන් සම්මත සීමාවලින් එලියට අරන් යන්න. කොවිඩ් වලින් පස්සෙ සමරන මේ නිදහස් අනුරාගයන් වීඩියෝ ෆිල්ම් එකකට ගන්න. ඒ තැන්, ඒ දඟකාරකම් නැවත නැවත නරඹන සොඳුරු මතකයන් කරගන්න. මේවා ලීක් වීමේ අවදානමක් තියෙනවා තමයි. ඒත් ඒ අවදානමට වඩා ලැබෙන ආස්වාදය වැඩි නම් අපි අවදානම කළමනාකරණය කරගන්න නිර්මාණශීලී වෙන්න ඕන.