හැම මනුස්සයම අතේ කැමරා ෆෝන් එකක් තියෙන සමාජයක තමයි අද අපි ජීවත් වෙන්නේ. මානව සමාජය අන් කවරදාටත් වඩා ප්‍රදර්ශණාත්මකයි. අපි අපේ ජීවිතේ ඕනම ලස්සන මෝමන්ට් එකක් ටක් ගාලා කැප්චර් කරලා සෝෂල් මීඩියා හරහා සමාජයට මුදාහරිනවා. මිනිස්සු ඒවා දකිනවා. රියැක්ට් කරනවා. කමෙන්ට් කරනවා. ශෙයා කරනවා.

හැබැයි අපි එහෙම කැප්චර් කරන ලස්සන අවස්ථා අතුරින් අපිට සෝෂල් මීඩියා දාන්න බැරි.. ඒත් සමහර වෙලාවට සමීපම මිතුරන් අතරේ විතරක් හුවමාරු කරගන්න.. පස්සේ වෙලාවක බලලා සන්තෝස වෙන්න ඉතුරු කරගන්න දෙයක් තමයි අපිම හදන “පෝර්න්”

මම අද කියලා දෙන්නේ ගෙදරදීම පෝර්න් එකක් හදාගන්නේ කොහොමද කියලා.

1. වරදකාරීබවෙන් මිදෙන්න.

පෝර්න් එකක් හදන්න බැරි ප්‍රධානම හේතුව තමයි ඒකට මොරාල් එක(ගැම්ම/ගට) නැතිකම. සමහරුන්ට තමන්ගෙ ශරීර ගැන, සයිස් එක ගැන ආත්ම විශ්වාසයක් නෑ. එහෙම උනහම වීඩියෝ කරලා කාට හරි යවන්න බයයි.

අනික් අතට මේ වීඩියෝ එකට සම්බන්ධ වෙන අනික් පාර්ශවය බොහෝ විට තමන් ආදරය කරන බිරිද. නැත්නම් පෙම්වතිය. එයාව සම්පූර්ණයෙන් නිරුවත් කරලා වෙනත් මිනිහෙක්ගෙ කායික තෘප්‍තියක් වෙනුවෙන් කැමරාවක් ඇතුලට අරගන්න එක සමහරුන්ට මාර ගිල්ටි වැඩක්. ඒත් ඇත්තටම ඒක එහෙම නෙමෙයි. කාලෙක ඉදලා පෝර්න් හදන කෙනෙක් විදිහට මම නම් ආස මගෙ වයිෆ්ගෙ ලස්සන ලෝකය දකිනවට. කොල්ලො උන්ට ඇචීව් කරගන්න බැරි, හැබැයි මම භුක්ති විදින මගේ දෙයක් ගැන අඩුම තරමේ ස්වයං වින්දනේකින් හරි සතුටු වෙනවනම් ඒක වෙනම ආතල් එකක්.

හැබැයි මේ වීඩියො කිරිල්ලට දෙන්නගෙම කැමැත්තනම් අනිවාර්යයි!

2. කැමරාවක් හොයාගන්න.

මේ වැඩේට කැමරා වර්ග නෑ. ඕනම ෆෝන් එකක් කැමරාවක් තමන්ට කම්ෆටබල් විදිහට යූස් කරන්න.

මුල්ම එක අඩුපාඩු ගොඩක් තියෙන කුණු ගොඩක් වෙන්න පුලුවන්.. හැබැයි දිගටම ට්‍රයි කරන්න. තමන්ගෙ බොඩි එක.. ෆීලින්ග්ස්.. මූමන්ට්ස් ට්‍රස්ට් කරන්න. කැමරා ඈන්ගල් ටිකක් ඉගෙනගන්න.

3. ආරක්ෂාකාරී වෙන්න.

කිසිම වෙලාවක මුහුණ නම් වීඩියෝ වෙන්න දෙන්න එපා. ඇඟ විතරයි. මිනිස්සුන්ට පේන තැන්වල ටැටූ ගහපු අයත් ටිකක් පරිස්සම් වෙන්න. ඒකට හේතුව තමයි බැරි වෙලාවත් එකක් ලීක් උනොත් අසහනකාරයින්ගෙන් එන මල වදේ හරිම පීඩාකාරී වීම. ඒ නිසා හොදම දේ අපි කවුද කියලා හොයාගන්න බැරිවෙන විදිහට වැඩේ කරන එක.

4. ළඟම අය අතරේ විතරක් ශෙයා කරගන්න.

මනුස්සයෙක්ගෙ ලිංගික සංසර්ගයක් මැදිහත් සිතින් දකින්න පුලුවන් මිනිස්සුන්ගේ ආත්ම ගරුත්වයට වටිනාකමක් දෙන යමක් කමක් තේරෙන දැන උගත් සර්කල් එකක් මේ වැඩේ ප්‍රේක්ෂකයො විදිහට තියාගන්න. එයාලව මේවා යවලා එයාලට දැනෙන අවංක අදහස අහන්න. ඒක ගොඩක් වෙලාවට ඔබේ බිරිඳ පෙම්වතිය ගැන පට්ට වල්, බලු, වනචර කතාවක් වෙන්න පුලුවන්. ඒක බොහොම ආත්ම සංයමයකින් පිළිගන්න.

5. වෙනස් වෙනස් දේ අත්හදා බලන්න

හැමදාම එකම ඇඳේ එකම පොසිෂන් එකට එකම විදිහට ට්‍රයි කරන්න එපා. එහෙම කියලා පහන්තුඩාවේ වගේ ලීක් කරගන්නත් එපා. වෙනස් වෙනස් දේවල් ට්‍රයි කරන්න. හිටගෙන කරන්න. ඉදගෙන කරන්න. බැක් සයිඩ් කරන්න. කම්ෂොට්ස් මූණට දෙන්න. ලස්සන තොන්ග් එකක් අන්දවන්න. එයා ආස දේවල් අහගෙන රොමෑන්ටික් ටච් එකක් දෙන්න. බීඩීඑස් එම් කරන්න. ත්‍රීසම් එකක් ට්‍රයි කරන්න. වෙනස් වෙන්න.

මම මේ සරළ පියවර පහ කිව්වේ දැනට අවුරුදු කිහිපයක ඉදලම පොඩි පොඩි පෝර්න් ක්ලිප්ස් හදලා තියෙන පළපුරුද්දෙන්. මීට වඩා ගොඩක් දේවල් ඇති ඔයාලා දන්න. ඒවත් විවෘතව ෂෙයාර් කරගන්න.


සැමුවෙල් අමරසේකර ලියයි